Sklepik

Album Foliba „TAN”

Premiera: 16.10.2015
Album do nabycia w dobrych sklepach muzycznych oraz na: www.rockers.pl i www.empik.com

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z senegalskim muzykiem Ablaye’m Badji, który obecnie występuje w Folibie.

Album „Tan” to spora dawka tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej, z niezwykle rozgadanymi bębnami djembe, dundun i tama. Nie zabraknie na nim też melodyjnych utworów z dialogiem delikatnych strun kory i dźwięków afrykańskiej marimby – Balafonu. Ablaye obok instrumentalnej wymiany słów, snuje wokalne opowieści w języku mandinka.

Wśród gości, na płycie pojawiają się : Cheeba – wokalista EastWest Rockers, który zaśpiewał o swojej wizji powrotu do korzeni oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO).

Finalne brzmienie albumu dopracowane zostało w studio AsOne.

„Tan” to owoc spotkania. Siebie, muzyki i ludzi – Zapraszamy!
 

FOLIBA „LEGENDA” – Zobacz Klip:


 

Oficjalny, darmowy odsłuch płyty:

Koszulki FOLIBA „TAN”:

14939629 14940205 14991206 15016367

Tracklista

  1. JARABI
  2. SOLI
  3. GUINEE FARE
  4. LAMTIYAMA
  5. DUNUNBA
  6. DJOLE
  7. LEGENDA (gościnnie: Cheeba, Kamil Rogiński)

Foliba online

Oficjalna strona zespołu:
http://www.foliba.pl/

Oficjalny profil na facebooku:
http://www.facebook.com/folibamusic

Oficjalny profil na SoundCloud:
https://soundcloud.com/foliba

Sprzedaż Cyfrowa albumu

Album dostępny w dobrych sklepach muzycznych i na koncertach!
 

Zagraj z nami!

Zobacz jak gramy!

Przyjdź na koncert!

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który obecnie występuje w Folibie.