Warsztaty gry na bębnach

warsztaty gry na bebnach

Prowadzimy autorskie warsztaty gry na bębnach afrykańskich dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży, dorosłych, po seniorów. Charakter i przebieg warsztatów dostosowujemy do wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć i dokładamy starań, by każde spotkanie było wartościowym, inspirującym i przyjemnym doświadczeniem.

Z naszymi warsztatami docieramy do wszystkich miejscowości w Polsce. Zapewniamy własne instrumenty dla uczestników warsztatów. Poza ojczystym językiem prowadzimy zajęcia w języku: niemieckim, angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. 

 

Zajęcia prowadzimy:

 • w centrach kultury i instytucjach kulturalno-oświatowych
 • podczas imprez firmowych i integracyjnych, szkoleń oraz konferencji (team building)
 • w szkołach i przedszkolach: http://www.spotkaniezafryka.pl/
 • podczas różnego rodzaju imprez miejskich, takich jak: dni miasta, pikniki rodzinne, jarmarki, festiwale oraz juwenalia
 • w hotelach
 • podczas imprez sportowych: maratonów, półmaratonów, biegów sportowych, wyścigów kolarskich oraz innych wydarzeń sportowych

 • warsztaty-gry-na-bebnach


  1. Warsztaty dla firm – integracja z bębnami:

  Przenosimy korzenne rytmy i brzmienia z krajów Afryki Zachodniej do świata biznesu, budując zespół, w którym każdy z uczestników już po pierwszych 30 minutach warsztatów jest w stanie zagrać kilka podstawowych rytmów na swoim instrumencie, przyczyniając się do tworzenia orkiestry perkusyjnej.

  Wspólna gra na bębnach pozwoli uczestnikom stać się istotną częścią zespołu i komunikować się za pomocą rytmu. Nasze warsztaty integrują i pozwalają przekroczyć własne granice. Każdy z uczestników otrzyma oryginalny, afrykański bęben typu djembe. Podczas naszych warsztatów zarażamy ludzi naszą pasją, realizujemy gry i zabawy rytmiczne, generujemy dobrą wibrację nastrajając uczestników wielką dawką pozytywnej energii.

  Uczestnicy warsztatów:

  • poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich: djembe i dundun. Tradycyjne rytmy pochodzące z Zachodniej Afryki wraz z break’ami, czyli aranżacjami muzycznymi do określonych rytmów
  • biorą udział w zabawach integracyjnych oraz animacjach rytmicznych
  • poznają instrumenty pochodzące z krajów Afryki Zachodniej
  • budują pozytywne relacje w zespole

  Zapewniamy do 400 bębnów i perkusjonaliów dla uczestników warsztatów.

  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach


  2.”Spotkanie z Afryką” czyli warsztaty edukacyjne dla dzieci:

  Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, mają charakter edukacyjny. Przybliżamy uczestnikom muzykę i kulturę krajów Afryki Zachodniej. Spotkanie rozpoczynamy od prezentacji instrumentów (między innymi: kalimba, cajon, balafon, djembe, bębny basowe dundun, „gadający bęben” – talking drum, wielka tykwa – calabash, różnego rodzaju grzechotki i perkusjonalia, loq drum – bęben szczelinowy oraz najnowszy instrument świata – handpan). Prezentujemy brzmienie tych instrumentów oraz opowiadamy jak są zbudowane. Następnie rozdajemy dzieciom bębny i rozpoczynamy część warsztatową czyli wspólne granie. Dzięki zajęciom dzieci i młodzież rozbudzą swoją kreatywność, a wielokulturowa tematyka zajęć zwiększy ich otwartość na świat. Warsztaty edukacyjne to spotkanie z Afryką i muzyczna podróż po Czarnym Lądzie, która ukazuje uczestnikom różnorodność świata oraz sprzyja kształtowaniu postaw tolerancyjnych, a także uczy szacunku względem drugiego człowieka.

  Uczestnicy warsztatów:

  • poznają kulturę i muzykę krajów Afryki Zachodniej oraz instrumenty, które pochodzą z tamtego regionu.
  • rozwijają koncentrację, koordynację, pewność siebie, cierpliwości i wytrwałość
  • uczą się podstaw rytmiki i techniki gry na bębnach (w zależności od wieku)
  • rozbudzają wyobraźnię i kreatywność

  Pracujemy z dziećmi od 3 roku życia.
  Istnieje możliwość organizacji kilkudniowych warsztatów np. kolonii, ferii lub imprez okolicznościowych. Zapewniamy własne instrumenty (bębny, grzechotki i perkusjonalia dla uczestników).


  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach


  3. Warsztaty plenerowe:

  Prowadzimy plenerowe warsztaty z bębnami afrykańskimi. Zajęcia skierowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Podczas zajęć zagłębimy się w świecie rytmu oraz poznamy podstawowe techniki gry na instrumentach perkusyjnych z Czarnego Lądu. Warsztaty gry na bębnach są idealnym wprowadzeniem w świat muzyki Afryki Zachodniej, która uświadamia, że każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu bez względu na wiek oraz posiadane umiejętności muzyczne.

  Uczestnicy warsztatów:

  • poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich
  • rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zwiększają otwartość na świat
  • biorą aktywny udział w zabawach integracyjnych oraz rytmicznych
  • pozbywają się codziennych nabytych barier oraz przezwyciężają uprzedzenia i izolacje społeczne

  Zapewniamy własne instrumenty (bębny, grzechotki i perkusjonalia dla uczestników).

  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach


  Wieczór afrykański:

  Prowadzimy slajdowiska podróżnicze związane z licznymi wyjazdami członków zespołu Foliba do krajów Afryki Zachodniej takich, jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Zanzibar, Tanzania czy Gambia. Podczas wieczoru afrykańskiego przybliżamy uczestnikom zwyczaje, tradycję, kulturę i muzykę krajów Afryki Zachodniej oraz prezentujemy zgromadzone materiały w postaci filmów oraz zdjęć z podróży po Czarnym Lądzie. Wieczór afrykański kończymy zwykle energetycznym koncertem zespołu Foliba.
  warsztaty-gry-na-bebnach

  warsztaty-gry-na-bebnach


  Czy wiesz, że gra na bębnach…

  • redukuje stres i obniża napięcie mięśni
  • powoduje uśmiech na twarzy każdego, kto spróbuje swoich sił już od pierwszych sekund grania :)
  • wyzwala niesamowitą energię
  • rozbudza wrażliwość rytmiczno-muzyczną
  • uświadamia nam, że każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu
  • przezwycięża uprzedzenia i izolacje społeczne, buduje zgrany zespół i integrujewarsztaty-gry-na-bebnach


  Wypożyczalnia bębnów:

  Wypożyczamy afrykańskie bębny typu djembe (w ilości do 150 sztuk). Preferowany odbiór i zwrot osobisty instrumentów z i do Wrocławia. W celu rezerwacji instrumentów i omówienia szczegółów prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny: biuro@folibamanagement.com / +48 513 378 671  wypozyczalnia-bebnow-wypozyczenie-djembe

Kontakt

Chcesz zorganizować warsztaty gry na bębnach w swoim mieście, firmie? Napisz do nas lub zadzwoń!

Łukasz Dembiński

Email:
biuro@folibamanagement.com

Telefon:
48 513 - 378 - 671


Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który obecnie występuje w Folibie.