Najnowsze newsy

Foliba na scenie CzarnOFF Fest - ależ było gorąco! 🔥🔥
#foliba #drumsonstage #folibaonstage #czarnoff

Facebook photo

Zapowiedź koncertu we Wrocławiu na PIK.wroclaw.pl! 🔥

Gorąco zapraszamy na mistrzowskie warsztaty gry na djembe we Wrocławiu, które poprowadzi pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej - Sidiki Dembele!

Sidiki Dembele (Djembe Kan) :
https://www.youtube.com/watch?v=43iYa283uF8

Warsztaty odbędą się 21 października, w D.K. Luksus na ulicy Wita Stwosza 16 we Wrocławiu. Start 12.00 - 14.30 (2,5h - grupa ogólna / średnio-zaawansowana), Cena Warsztatów : 120zł

Po warsztatach zapraszamy na wieczorny koncert :
Foliba & Sidiki Dembele :
https://web.facebook.com/events/340641193344893/

* Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata całej kwoty na konto bankowe, które podane zostanie w mejlu zwrotnym.
Zapisy / Info : biuro@folibamanagement.com // + 48 513 378 671

Zapraszamy!
Wydarzenie na FB :
https://web.facebook.com/events/1764087887023300/

Facebook photo

24 października zagramy w Opolu! 🔥🔥🔥

piękne wspomnienia z III edycji CzarnOFF Fest!

Facebook photo

Prezentujemy oficjalny plakat koncertu Foliba Music & Dembele Sidiki!
Ruszyła przedsprzedaż biletów :
https://bilety.fm/pl/muzyka/3012-bilety-na-koncert-foliba-sidiki-dembele-21-pazdziernika-2018-o-20-00-w-dk-luksus-we-wroclawiu.html

Zapraszamy! 🔥🔥🔥
#foliba #sidikidembele #abidjan #wroclove

Facebook photo

Miło nam poinformować, że na specjalne zaproszenie zespołu Foliba Music w październiku przybędzie do Polski wybitny muzyk pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej - Sidiki Dembele!

Sidiki, drugi syn w słynnej rodzinie Griotów, urodził się z malijskich rodziców w handlowej stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej, Abidżanie. Jego korzenie to przede wszystkim Mandinka – muzyka i kultura, rozciągająca się na pięć krajów Afryki Zachodniej: Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Senegal i Gwineę, która przeniknęła też granice Ghany i Gambii.

W każdej ze wspólnot Mandinka w całym starożytnym imperium, tradycje i style muzyczne rozwijały własną tożsamość. Sidiki zgłębiał je wszystkie i oddał się opanowaniu oraz doskonaleniu ich rytmów i technik. Poświęcił się też przyswojeniu sobie stylów instrumentalnych innych kultur regionu – nie wszyscy są przecież Mandinka! Style te w bardzo wyraźny sposób różnią się od siebie i nie przypominają rytmów, do których przywykliśmy w kontakcie z wirtuozami Djembe w Europie. W swoich stylach nauczania i performansu, Sidiki przełamuje różnorakie bariery.

Tradycja Griotów rozciąga się przez stulecia cywilizacji w Afryki Zachodniej. Przekazywana z pokolenia na pokolenie, niosła ze sobą starożytną kulturę opowiadania historii, komunikacji i celebracji. W kulturze zachodnioafrykańskiej, rodzina Griotów tradycyjnie odpowiedzialna była za głoszenie nowin, przekazywanie tradycji ludowej i dyplomację między wioskami, plemionami koczowniczymi, władcami i wojownikami, wykorzystując taniec, muzykę i pieśni. Z historycznego punktu widzenia, moc performansu tej najstarszej cywilizacji odbiła się echem na całym świecie; możliwe, że najbardziej sugestywnym i pobudzającym instrumentem do kierowania wrogiem, komunikacji z sojusznikami i jednoczenia narodów pozostaje bęben.
Wychowany w rodzinie od pokoleń przesiąkniętej i podążającej za tymi tradycjami, od czternastego roku życia Sidiki gra zawodowo na tradycyjnych instrumentach, w szczególności na zachodnioafrykańskim bębnie Djembe, zwiastując i celebrując istotne wydarzenia w życiu swojej społeczności w Abidżanie. Uczy dorosłych i dzieci gry oraz dzieli się z nimi swoją pasją do muzyki, entuzjazmem i poświęceniem, stanowiącymi źródło odurzającej inspiracji dla tych, którzy go spotykają i widzą jego występy.

Dorastając w ubogiej społeczności Abobo, Sidiki założył szkołę dla młodych bębniarzy z zamiarem odciągnięcia podatnych osób ścieżki przestępczej i alkoholu. Szkoła już dawno stała się samowystarczalna, chociaż Sidiki pozostaje w dużej mierze jej siłą napędową i decydującym głosem. Stanowią oni obecnie jedną z najbardziej cenionych grup performatywnych w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej, a Groupe Denifari rośnie w siłę.

Sidiki nadal pracuje na rzecz swojej ukochanej społeczności. Obecnie zbiera fundusze na budowę szkoły, w której jeszcze więcej dzieci, sierot po bolesnej wojnie domowej z 2010 roku, będzie miało dostęp do bezpłatnej edukacji. Sidiki jest uznaną postacią w Wielkiej Brytanii, cieszącą się corocznym zainteresowaniem ze strony najważniejszych festiwali. Równolegle do swoich osiągnięć na polu performatywnym, prowadzi też warsztaty edukacyjne dla lokalnej społeczności. Jeszcze w tym roku Sidiki z projektem swoich warsztatów znów pojawi się jako headliner na Womad 2018. Obecnie podróżuje po Wielkiej Brytanii i USA ze światowej sławy Royal Shakespeare Theatre w nowatorskim i wysoko cenionej produkcji Hamleta. Stale występuje oraz prowadzi warsztaty w Europie i na świecie.

Facebook photo

Dzisiaj i jutro jesteśmy w Szymanowie, prowadzimy warsztaty w ramach 01-02 września Piknik Lotniczy na lotnisku w Szymanowie - Zapraszamy do wspólnego grania! ;-) #foliba #workshop #drums #szymanow #aeroklub

Facebook photo

foto. Maciej Nowacki

Facebook photo

#czarnoff #foliba #onstage foto. Rafał Żak

Facebook photo

Jakuby - Święto Starego Miasta Zgorzelec 😉

#jakuby #zgorzelec #drums #ontour

Facebook photo

Warsztaty gry na bębnach w ramach „Bajanie na polanie” na CzarnOFF Fest! ❤️

#czarnoff2018 #czarnoff

Facebook photo

CzarnOFF Fest!❤️🔥🔥

#czarnoff2018 #czarnoff

Facebook photo

25 i 26 sierpnia gramy w Zgorzelcu na Jakubach!

Facebook photo

W tym tygodniu wszystkie drogi prowadzą na CzarnOFF Fest!
Z kim z Was spotkamy się w tym pięknym miejscu .. ?!
👍👍💪💪💥💥#foliba #czarnoff #rudawyjanowickie

Facebook photo

Warsztaty gry na bębnach w ramach Open Street Festival w Karpaczu!😉🙌

#karpacz #openstreetfestival

Facebook photo

Trwają warsztaty gry na bębnach w ramach Open Street Festival w Karpaczu!😉🙌

#openstreetfestival #karpacz

Facebook photo

Open Street Festival w Karpaczu! ❤️🔥

#openstreetfestival #karpacz Cichy Teatr

Facebook photo

Otwieramy razem z Cichy Teatr Open Street Festival w Karpaczu!🔥❤️

#karpacz #openstreetfestival #ontour

Facebook photo

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas na FB, Instagramie lub Youtube!

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który obecnie występuje w Folibie.